kurz

Bezpečně a svobodně
v online prostoru

 

Tento kurz se zaměřuje na téma kybernetické bezpečnosti a bezpečné práce na sociálních sítích. Účastníci kurzu se dozví principy kybernetické bezpečnosti a naučí se identifikovat a řešit různé typy kybernetických hrozeb.

Kurz zahrnuje také praktické cvičení, které umožní účastníkům aplikovat své znalosti v reálných situacích. Pro účastníky kurzu jsou připraveny pravidelné webináře a fórum pro diskusy.

obsah kurzu

1. Rozšířené základy kybernetické bezpečnosti a sociální sítě

 • Bezpečnost Wi-Fi a veřejných sítí (Detailní průzkum rizik spojených s používáním veřejných Wi-Fi sítí, včetně metod zabezpečení jako jsou VPN, šifrování a autentizační protokoly).
 • Zabezpečení e-mailů (Prohloubené pochopení technik šifrování e-mailů, využití bezpečných e-mailových služeb a správné nastavení e-mailových klientů pro ochranu soukromí).
 • Ochrana před phishingovými útoky a sociálním inženýrstvím (Identifikace typických znaků phishingových útoků, nácvik technik rozpoznání podvodných e-mailů a zpráv, a strategie pro prevenci sociálního inženýrství).

2. Pokročilé techniky práce na sociálních sítích

 • Správa digitální identity (Metody pro efektivní a bezpečné spravování online identity, včetně využití silných hesel, dvoufaktorové autentizace a ochrany osobních údajů).
 • Ochrana proti deepfake a manipulaci (Učení se rozpoznávat deepfake videa a manipulovaný obsah, pochopení technologií používaných pro jejich tvorbu a metody jejich odhalení).
 • Bezpečné sdílení informací (Postupy pro bezpečné sdílení osobních a citlivých informací na sociálních sítích, včetně šifrování a selektivního sdílení).

3. Právní aspekty kybernetické bezpečnosti

 • Základy právních aspektů (Seznámení s právními předpisy a standardy týkajícími se kybernetické bezpečnosti, včetně GDPR).
 • Odpovědnost a postupy při úniku dat (Naučení se, jak identifikovat únik dat, jak reagovat v souladu s právními normami a jak implementovat postupy pro minimalizaci poškození).

4. Moderní technologie a kybernetická bezpečnost

 • Využití blockchainu a AI v bezpečnosti (Prozkoumání možností využití blockchainových technologií pro zvýšení transparentnosti a bezpečnosti, a role umělé inteligence v detekci a prevenci kybernetických hrozeb).
 • Výhody přístupu Bezpečnost jako služba.

SOUČÁSTÍ KURZU JE:

PRAKTICKÁ ČÁST

Praktická část zahrnuje: interaktivní cvičení, analýzu reálných případových studií a instalaci zabezpečení pro notebooky a mobilní telefony (kombinace nástrojů služby IcyBear) – volitelně (Bitdefender, Checkpoint, TrendMicro, Fortinet).

Společně to zvládneme lidé dávají pěsti dohromady

podpora a komunita

Pro účastníky jsou připraveny pravidelné webináře, fórum pro diskuzi a dotazy a přístup do komunity zájemců o kybernetickou bezpečnost na 1 rok.

Výhody našich kurzů

Kurz vede zkušený bezpečnostní manažer

Malé skupinky s individuálním přístupem

Využíváme reálné příklady z praxe

Naši lektoři se účastní pravidelných školení a soutěží

Dozvíte se aktuální postupy a novinky

Bude dostatek času na vaše dotazy

Jak dlouho kurz trvá?

 • Kurz trvá 16 hodin (2 x 8 hodin)

Kde se školí?

 • Prezenční (školící středisko S-Comp - Školicí místo Palmovka, Na Žertvách 2196/34, Praha 8 — Libeň, 180 00)

TermínY kurzu

 • 5 - 6. 3. 2024

 • 27 .- 28. 3. 2024

 • 3. - 4. 4. 2024

 • 24. - 25. 4. 2024

 • 6. - 7. 5. 2024

 • 29. - 30. 5. 2024

Kolik kurz stojí?

Co o školení říkají účastníci?

"Školení bylo velmi dobře, vhodně strukturované, zajímavé a srozumitelné Osobně jsem si doma změnila heslo a vyhodila papírek s hesly – pro případ nouze. Dala jsem si do oblíbených ty vyzkoušené web stránky, přednesla jsem info v rámci rodiny. Kopii bezpečnostního desatera jsem předala také na jednotlivá oddělení. Nejvíc se mi líbil projev přednášejícího a prezentace byla uzpůsobena pracovníkům, kteří nepracují na IT. Mám ráda praktické ukázky."
Účastnice kurzu
"Největší přínos školení vidím v pomoci budovat bezpečnost IT v naší firmě i ze strany našich zaměstnanců a nebrat IT bezpečnost a Informační bezpečnost na lehkou váhu. Nejvíce mě bavilo pozorovat údiv našich zaměstnanců nad tím co vše je možné 🙂 Zatím od školení uplynula krátká doba, ale u některých lidí vypukla panika – co vlastně mají doma, co dělají špatně atd."
Luboš PolákIT Manager, Fresenius Kabi Horatev CZ s.r.o.
"Školení bylo zajímavé a přineslo (troufám si říci, že téměř všem) nějaké nové informace. Od kolegů mám samé pozitivní ohlasy a zatím jsem neslyšela jedinou stížnost, že to byla ztráta času (což po některých školeních slýchávám). Očekávání určitě předčilo, jelikož jsem toho moc neočekávala. Většinou jsou pro mě věci kolem počítačů nudné. Od kolegů, kteří absolvovali školení přede mnou, jsem slyšela, že je to zajímavé a srozumitelné, proto jsem byla zvědavá, jaké to bude. Super bylo, že pan Duchan je opravdu člověk na svém místě, umí to podat tak, že tomu rozumí i naprostý laik a dokáže zodpovědět případné dotazy, jelikož tomu sám rozumí. Ono je to vždy poznat, když někdo neví, o čem mluví. Jinak školení vřele doporučuji všem, kteří se setkávají s nějakým PC a to nejen v práci."
Julie KlementováOffice assistant, Schenck Process s.r.o.
Chtěl jsem vám za naší školu poděkovat za boží seminář. Váš školitel je fakt profík. Dokáže i na papírově nudné téma naroubovat takové perly a zajímavosti, že jsme tady neměli nikoho, koho by seminář od začátku do konce nebavil. Dokonce i naši ajťáci si fest libovali a to i přes fakt, že to byl seminář pro začátečníky. Takže moc děkujeme!
Bc. David Havelprojektový manažer OA a SOU Veselí nad Moravou, příspěvková organizace
"Školení hodnotím kladně, spousta zajímavých informací "ze života". Přineslo mi zamyšlení, jak bezpečně používat PC, telefon, nastavení hesel, jak se chovat k dokumentům (nenechávat na stole), antivir - platit/neplatit, phishing, spam - jak rozpoznat, sociální sítě. Nejvíc se mi líbily příklady z praxe, hesla, pin, sociální sítě a haveibeenpwned."
Laďka Šípkováúčastnice kurzu
"Školitel srozumitelnou formou pro laiky za použití reálných příkladů hezky přednášel všechny záludnosti ze strany hackerů i případných zneužití dat, která mohou být zdánlivě nedůležitá. Rozhodně přínosné školení a vhodné pro opakování, vzhledem k vývoji technologií a zranitelnosti PC, mobilních zařízení apod."
Účastník kurzu
"Popravdě jsem na toto školení šel s jistou mírou neskromné hrdosti a osobní otázkou „Co bych se asi tak JÁ nového dozvěděl, vždyť vlastně vše znám…“. OMYL. 🙂 Vše bylo podáno naprosto srozumitelně, věcně a především profesionálně, OVŠEM bez zbytečného „IT-Machrovství“, jak to ve většině jiných případů bývá. Proto oceňuji, že se kolega vyvaroval přehršle anglických výrazů a snažil se nám to tzv. počeštit. Samozřejmě, že se u firem jako je ta naše předpokládá jazyková vybavenost a jistá IT-úroveň, ovšem způsob jeho prezentace byl prostě od A do Z naprosto zajímavý a NENUDIL. Doporučil bych vás proto dál v každém případě, neboť takováto osvěta současné „moderní“ společnosti naprosto chybí."
Ing. Josef VelichSchenck Process s.r.o.

Objednejte si kurz ještě dnes

Vyplňte své údaje a do zprávy napište "mám zájem o kurz". My se vám obratem ozveme a domluvíme s vámi vše potřebné.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů