Bezpečně a svobodně
v online prostoru

KURZ: Základy kybernetické bezpečnosti a sociálních sítí

Tento kurz se zaměřuje na téma kybernetické bezpečnosti a bezpečné práce na sociálních sítích. Účastníci kurzu se dozvědí základní principy kybernetické bezpečnosti a naučí se identifikovat a řešit různé typy kybernetických hrozeb.

ÚČASTNÍCI SE V KURZU NAUČÍ

 • jak bezpečně pracovat na sociálních sítích,
 • jak chránit své osobní údaje,
 • jak se vyhnout podvodům a falešným profilům.

Kurz zahrnuje také praktické cvičení, které umožní účastníkům aplikovat své znalosti v reálných situacích, a to formou interaktivní kybernetické hry.

Bonusem kurzu je blok věnující se sociální síti LinkedIn, kde bude předmětem efektivní nastavení osobního či firemního profilu. Po absolvování tohoto bloku budou účastníci schopni efektivně využívat LinkedIn např. pro efektivní navazování obchodních příležitostí. 

obsah kurzu

1. Základy kybernetické bezpečnosti a bezpečný pohyb na sociálních sítích

 • Co je to počítač
 • Malware
 • Bezpečnost mobilních telefonů
 • Internetový prohlížeč
 • Hesla
 • Sociální inženýrství, aj.

2. Pokročilé techniky práce na LinkedIn

 • Proč je LinkedIn sociální sítí č. 1 pro business?
 • Rozdíly mezi osobním a firemním účtem
 • 3 klíčové kroky k úspěchu na LinkedIn
 • Nastavení a vyladění osobního účtu krok za krokem (aby vás klienti/partneři/zaměstnavatelé našli)
 • Jak si rozšíříte svoji síť kontaktů?
 • Formáty příspěvků a které fungují nejlépe?
 • Co na síti publikovat a kdy? (publikační plán a témata)
 • Proč je potřeba být na síti aktivní?
 • Jaké jsou základní principy fungování algoritmu?

3. Kybernetická online hra - Clashing

Vstupní požadavky na účastníka

 • věk – bez omezení
 • dosažené vzdělání – základní
 • zdravotní předpoklady – bez omezení
 • jiné – bez omezení

Výhody našich kurzů

Kurz vede zkušený bezpečnostní manažer

Malé skupinky s individuálním přístupem

Využíváme reálné příklady z praxe

Naši lektoři se účastní pravidelných školení a soutěží

Dozvíte se aktuální postupy a novinky

Bude dostatek času na vaše dotazy

Jak dlouho kurz trvá?

 • Kurz trvá 16 hodin (2 x 8 hodin)

Kde se školí?

 • Prezenční (školící středisko S-Comp - Školicí místo Palmovka, Na Žertvách 2196/34, Praha 8 — Libeň, 180 00)

TermínY kurzu

 • v tuto chvíli nejsou vypsány termíny

Kolik kurz stojí?

Kurz je spolufinancován z programu Úřadu práce ČR.
Zaplatíte pouze 18 % z celkové ceny kurzu.

Co o školení říkají účastníci?

"Školení bylo velmi dobře, vhodně strukturované, zajímavé a srozumitelné Osobně jsem si doma změnila heslo a vyhodila papírek s hesly – pro případ nouze. Dala jsem si do oblíbených ty vyzkoušené web stránky, přednesla jsem info v rámci rodiny. Kopii bezpečnostního desatera jsem předala také na jednotlivá oddělení. Nejvíc se mi líbil projev přednášejícího a prezentace byla uzpůsobena pracovníkům, kteří nepracují na IT. Mám ráda praktické ukázky."
Účastnice kurzu
"Největší přínos školení vidím v pomoci budovat bezpečnost IT v naší firmě i ze strany našich zaměstnanců a nebrat IT bezpečnost a Informační bezpečnost na lehkou váhu. Nejvíce mě bavilo pozorovat údiv našich zaměstnanců nad tím co vše je možné 🙂 Zatím od školení uplynula krátká doba, ale u některých lidí vypukla panika – co vlastně mají doma, co dělají špatně atd."
Luboš PolákIT Manager, Fresenius Kabi Horatev CZ s.r.o.
"Školení bylo zajímavé a přineslo (troufám si říci, že téměř všem) nějaké nové informace. Od kolegů mám samé pozitivní ohlasy a zatím jsem neslyšela jedinou stížnost, že to byla ztráta času (což po některých školeních slýchávám). Očekávání určitě předčilo, jelikož jsem toho moc neočekávala. Většinou jsou pro mě věci kolem počítačů nudné. Od kolegů, kteří absolvovali školení přede mnou, jsem slyšela, že je to zajímavé a srozumitelné, proto jsem byla zvědavá, jaké to bude. Super bylo, že pan Duchan je opravdu člověk na svém místě, umí to podat tak, že tomu rozumí i naprostý laik a dokáže zodpovědět případné dotazy, jelikož tomu sám rozumí. Ono je to vždy poznat, když někdo neví, o čem mluví. Jinak školení vřele doporučuji všem, kteří se setkávají s nějakým PC a to nejen v práci."
Julie KlementováOffice assistant, Schenck Process s.r.o.
Chtěl jsem vám za naší školu poděkovat za boží seminář. Váš školitel je fakt profík. Dokáže i na papírově nudné téma naroubovat takové perly a zajímavosti, že jsme tady neměli nikoho, koho by seminář od začátku do konce nebavil. Dokonce i naši ajťáci si fest libovali a to i přes fakt, že to byl seminář pro začátečníky. Takže moc děkujeme!
Bc. David Havelprojektový manažer OA a SOU Veselí nad Moravou, příspěvková organizace
"Školení hodnotím kladně, spousta zajímavých informací "ze života". Přineslo mi zamyšlení, jak bezpečně používat PC, telefon, nastavení hesel, jak se chovat k dokumentům (nenechávat na stole), antivir - platit/neplatit, phishing, spam - jak rozpoznat, sociální sítě. Nejvíc se mi líbily příklady z praxe, hesla, pin, sociální sítě a haveibeenpwned."
Laďka Šípkováúčastnice kurzu
"Školitel srozumitelnou formou pro laiky za použití reálných příkladů hezky přednášel všechny záludnosti ze strany hackerů i případných zneužití dat, která mohou být zdánlivě nedůležitá. Rozhodně přínosné školení a vhodné pro opakování, vzhledem k vývoji technologií a zranitelnosti PC, mobilních zařízení apod."
Účastník kurzu
"Popravdě jsem na toto školení šel s jistou mírou neskromné hrdosti a osobní otázkou „Co bych se asi tak JÁ nového dozvěděl, vždyť vlastně vše znám…“. OMYL. 🙂 Vše bylo podáno naprosto srozumitelně, věcně a především profesionálně, OVŠEM bez zbytečného „IT-Machrovství“, jak to ve většině jiných případů bývá. Proto oceňuji, že se kolega vyvaroval přehršle anglických výrazů a snažil se nám to tzv. počeštit. Samozřejmě, že se u firem jako je ta naše předpokládá jazyková vybavenost a jistá IT-úroveň, ovšem způsob jeho prezentace byl prostě od A do Z naprosto zajímavý a NENUDIL. Doporučil bych vás proto dál v každém případě, neboť takováto osvěta současné „moderní“ společnosti naprosto chybí."
Ing. Josef VelichSchenck Process s.r.o.

Objednejte si kurz ještě dnes

Vyplňte své údaje a do zprávy napište "mám zájem o kurz". My se vám obratem ozveme a domluvíme s vámi vše potřebné.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů